קבלנות

מה חשוב לדעת בטרם בוחרים שטח לבנייה?

רכישת שטח לבנייה, מהווה צעד חשוב ומשמעותי, אשר תהיה לו השפעה רבה על גודל הבית, צורתו וכמובן, גם על אורח החיים אשר תהיה צפויה לכם בבית אשר ייבנה על גביו.
לבחירת השטח, ישנה גם השפעה על עלויות הפיתוח והבנייה – מכיוון שיש לא מעט גורמים, שאם לא יושם דגש עליהם, יתגלה בשלבים מאוחרים יותר, כי יש צורך לשלם בכדי לתקנם.
מכיוון שרכישת שטח לבנייה מהווה כעסקה גדולה ומשמעותית – המערבת סכומים גדולים של כסף (ברוב המקרים, מדובר בהוצאה כספית המגיעה למאות אלפי שקלים), קיימת חשיבות גבוהה להקפיד ולשים דגש על כל הפרמטרים, אשר יכולה להיות להם השפעה על טיב הבחירה ועל מידת שביעות הרצון ממנה. 

לוקחים את הזמן ובודקים את כל הפרטים
אז נכון שהליך בחירת שטח לבנייה, הוא הליך מאוד מרגש ונכון, שהרצון יהיה לסיים את התהליך כמה שיותר מהר, על מנת להתקדם לשלבים הבאים של בניית הבית, יחידות הדיור או כל מה שאתם מתכננים לבנות על גבי אותה קרקע.
יחד עם זאת, חשוב לא לשכוח את ההשפעה הרבה שיש לבחירת הקרקע על הפרויקט כולו – כמו גם על איכות החיים הצפויה בו או על הרווחיות של ההשכרה או המכירה.
מהסיבות הללו, יש לקחת את הזמן ולבצע את כל הבדיקות הנדרשות על מנת לוודא שמדובר בקרקע האופטימאלית למטרה.
אם אתם מתקשים לבצע את הבדיקות או לקבל את ההחלטות באופן עצמאי, דאגו שתהיה לצידכם חברה מקצועית, אשר תוכל לסייע לכם בכך – מוזמנים ליצור קשר כבר בשלב הזה. חברת ערוכה ללוות ולסייע לכם כבר בשלבים אלו – וכמובן, לא למוש מצדכם, עד להשלמת הבנייה וקבלת המפתח לבית החלומות. 

הבדיקות הראשוניות אותן צריך לבצע
תב"ע (תכנית בניין ערים), מהווה את הכתובת בה למעשה, ניתן למצוא את כל זכויות הבנייה על קרקע מסוימת.
התב"ע מורכב מתשריט (אשר כולל מפה של התוכנית) ומתקנון (בו מפורטים למעשה הסימונים המצוינים על גבי המפה בתשריט) אשר מציינים פרטים כמו: ייעודי הקרקע, אחוזי בנייה, אופי המבנים וכיוצא בזה. התב"ע נערכת בתבנית שהינה אחידה וקבועה

כך שאם אתם מעוניינים לגשת למכרז על שטח מסוים, חשוב בשלב הראשון, לגשת לתב"ע של אותה הקרקע ולבדוק לעומק את כל הפרטים הרלוונטיים לגבי אותו השטח.
בכדי לקבל את כל המידע הנדרש, קיימות 2 אפשרויות אופציונאלית

 • האפשרות הראשונה היא להיכנס לאתר של מנהל מקרקעי ישראל, למלא את פרטי הקרקע ולקבל את כל המידע הרלוונטי
  .
 • האפשרות השנייה, היא לגשת באופן פרונטלי לוועדה לתכנון ולבניה ולבקש את כל המידע הרלוונטי לו אתם זקוקים עבור אותה המטרה. 

בעת ביצוע הבדיקה, חשוב לשים דגש על כל ההגבלות וההיתרים של אותה הקרקע כמו לדוגמא:
מה מותר לבנות על אותה הקרקע ומהו הגודל המקסימאלי של כל אלמנט אותו ניתן לבנות על גביה. בתב"ע אף יהיו מצוינים גם פרטים לגבי התכסית (האפשרות לבנייה בקומת הקרקע) ואחוזי הבניה (אחוז הבנייה המותר מתוך כל שטח המגרש) המותרים במכרז וחשוב לשים דגש גם על נושאים אלו.
חשוב לציין שקיימת אפשרות לבצע שינוי תב"ע, אבל, יש לקחת בחשבון, שמדובר בהליך שהינו יחסית יקר.
חשוב לשים לב, כי זכויות הבנייה המותרות, לא יספקו לכם את התמונה המלאה ועליכם לבדוק מה האפשרויות לנצל את אותן הזכויות – יש לא מעט מגרשים בהם לא קיימת אפשרות לנצל את כל זכויות הבנייה.
רק אחרי שבדקתם את כל הזכויות על הקרקע ווידאתם שהכול תקין, תוכלו להיות רגועים בידיעה שאתם יכולים להתקדם לקראת השלב הבא ולבצע בדיקות שונות לקרקע.
  

קווי בניה
קווי בניה, רשומים גם הם בתב"ע והם מהווים למעשה, את קווי המסגרת לבניית הבית – לא ניתן לחרוג מקווים אלו, אלא אם הוגשה בקשה לרשות המקומית והיא אושרה ובמקרה כזה, החריקה המקסימאלית תעמוד על עשרה אחוז.
בתב"ע אף יצוינו המרחקים מהגבולות בהם ניתן יהיה לבנות את הבית (לדוגמא, 4 מטר מהגבול הקדמי, 4 מטר מהגבול האחורי וכיוצא בזה).
קיימת חשיבות גבוהה להתמקד בנושא של קווי בנייה, מכיוון, שבעת בדיקת הנושא הזה, אתם יכולים לגלות שקווי הבנייה המותרים, לא מאפשרים לכם לבנות את הבית הרצוי.
בבדיקת קווי בנייה, חשוב לשים דגש גם לצורת המגרש – ישנם לא מעט מגרשים שהם לא מרובעים או מלבניים, אלא מעוגלים או זוויתיים ודבר זה, גם יכול להשפיע על בניית הבית.
את כל המידע לגבי קווי בנייה תוכלו לקבל ברוב המקרים, בחוברת המכרז – במידה ואותו המידע הרלוונטי לא מופיע בחבורת, חשוב מאוד לפעול על מנת לקבל את המידע ולא לרכוש את הרקע לפני שיש ברשותכם את כל המידע הרלוונטי – ניתן לפנות לרשות המקומית על מנת לקבל את המידע.
חשוב להדגיש שהמידע לגבי קווי בניה הינו בעל השפעה רבה על הגודל והצורה של הבית העתידי ואם תוותרו על מידע זה, אתם עלולים למצוא את עצמכם נתקלים בקשיים עתידיים בהליך בניית הבית על גבי אותו השטח. 

גודל המגרש
כפי שאתם ודאי מתארים לעצמכם, גודלו של השטח, אמור להשפיע במידה רבה הן על גודל הבית אשר ייבנה עליו והן על גודל הגינה.
אחוזי הבנייה המותרים בכל מפלס (תכסית) מופיעים כאמור בתב"ע.
לכן, חשוב לשים דגש משמעותי על נושא זה כמו גם לקחת בחשבון, שגם המחסן והחנייה נכללים באותם אחוזי תכסית.  

גובה המגרש
ההמלצה היא לבחור מגרש אשר נמצא במיקום שהינו גבוה יחסית, בהשוואה לשאר המגרשים באותו האזור – יחד עם זאת, יש לוודא שלא קיימים הפרשי גבהים גדולים בתוך המגרש – מה שיטמון בחובו עלויות פיתוח גבוהות ואף יכול להקשות על בניית בית במפלס אחד – הפרשי גובה בתוך המגרש, יכולים ליצור מצב שהאפשרות היחידה תהיה לבנות בית מדורג.
היתרונות של מגרש גבוה באים לידי ביטוי בפרמטרים כמו: כניסה טובה יותר של אוויר, הימנעות מבעיות אשר קשורות לניקוז מי גשמים ועוד..
יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שבמקרים בהם גובה המגרש שלכם שונה מזה של המגרשים הסמוכים, אתם עתידים למצוא את עצמכם משלמים עשרות אלפי שקלים, עבור בניית קירות תומכים גבוהים.
דגש נוסף, נוגע להפרשי הגבהים מכיוון הרחוב – במקרים של הפרשים, יש לקחת בחשבון גם את ההוצאות הכספיות הטמונות בבניית תומכים ומדרגות.

צורת המגרש
גם לצורת המגרש יכולה להיות השפעה לא קטנה על תכנון הבית. כך שחשוב לשים לב, אם מדובר במגרש שהינו פינתי (במידה והמגרש פינתי, יש לבדוק את הרדיוס ולוודא שנותר לכם מספיק מקום לבניה), מאורך, משולש או כל צורה אחרת – יש לקחת בחשבון שהצורה יכולה לטמון בחובה מגבלות בבנייה.
בכדי לקבל את התמונה המלאה לגבי צורת המגרש והשפעתו על הבנייה, מומלץ להכין סקיצה המבוססת על צורת המגרש ולסמן על גבי אותה הסקיצה את קווי הבניה – הסקיצה תוכל לאפשר להגיע להבנה מעמיקה הן לגבי הדרך בה הולך להיראות המבנה והן לגבי הנראות והגודל של החצר. 

בדיקת סוג הקרקע
בדיקת סוג הקרקע תאפשר לנו לקבל את התמונה לגבי ביסוס הבית, כמו גם לגבי הגינה. קרקע אשר נחשבת כבעייתית עלולה לגרום למצב בו עלויות הביסוס והבנייה תהיינה גבוהות יותר. במקרים בהם יעלה רצון לבנות מרתף, לסוג הקרקע תהיה השפעה לגבי ייתכנות הדבר.
סוג הקרקע הוא לא נתון שבהכרח יפורסם, לכן, יהיו מקרים בהם נדרש לברר נתון זה בצורה עקיפה – ניתן לשאול יועצי קרקע, דיירים בשכונה ויודעי דבר.
יש לקחת בחשבון, שאם יש מתחת לפני הקרקע סלעים, מים או חול ים, מדובר באלמנטים אשר עלולים להגדיל משמעותית את ההוצאות הנדרשות לצורך פיתוח ובנייה – מדובר בייקור אשר יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים ויותר. 

הערך הנדל"ני של המגרש
בחירה מושכלת ונבונה במגרש או שטח לבנייה, אמורה לקחת בחשבון גם את הערך הנדל"ני של אותו המגרש.
בכדי לבדוק את הנושא הזה, יש לשים דגש על נתונים כמו: צפיפות הבניה, הגובה של המבנים הסמוכים וכמובן, גם נתוני הישוב, השכונה והרחוב – לדוגמא, סוג ורמת השירותים השונים הניתנים בסביבה, תחבורה ציבורית, ניקיון, כבישים ועוד..
למעשה, כל הנתונים אותם תבדקו בכדי לוודא שהשטח אכן אופטימאלי לבנייה, ישפיעו גם על הערך הנדל"ני של המגרש. 

 

 

דגשים חשובים בהיבט התכנוני של המגרש:

 • כמה מ"ר מותר לבנות על המגרש – אחוזי בניה, השטח העיקרי, שטח שירות ותכסית קרקע.
 • האם המגרש הוא דו משפחתי, האם ניתן לבנות עליו מספר יחידות דיור  – ובמידה וכן בכמה יחידות דיור מדובר.
 • האם קיימת אפשרות לבנות בשטח מרתף או מחסן חיצוני – במידה ויש לכם רצון כזה או שאתם חושבים כי יכול לעלות רצון עתידי.
 • האם ישנו היטל השבחה על הקרקע
 • מה גובהן של אגרות הבנייה אותן גובה הרשות המקומית 
 • כאמור, במקרים בהם המגרש ממוקם בשטחה של שכונה שעדיין לא הוקמה, יש להבין היכן ימוקמו מבנים בסמיכות למגרש והיכן יישאר מקום לנוף, היכן עתידים להיות ממוקמים כבישים, האם ישנם שטחים ציבוריים בסביבה וכל פרט אחר, אשר יכול לספק את התמונה לגבי הסביבה ולגבי מיקום המגרש ביחס אליה. 

בדיקה של הסביבה
בכדי לדעת שמדובר במגרש המתאים, קיימת חשיבות גבוהה לבדוק את הסביבה. ראשית כל, מומלץ לבחון את מפת השכונה, כאשר המטרה היא לבדוק מה קורה עם המגרשים מסביב, מה מתוכנן להיבנות בשכונה, האם יש או עתידים להיבנות כבישים בסמיכות למגרש או האם המגרש נמצא בקרבת מטרדי רעש אחרים וכיוצא בזה.
יש לשים דגש במפה גם על המיקומים של מוסדות חינוך, מרכזים מסחריים, כבישים ומוסדות ציבור אשר נחשבים כרלוונטיים בעבורכם.
בגדול, ככל שתבינו בצורה מעמיקה יותר מה עתיד להיבנות בשכונה ומה ממוקם בקרבה למגרש שלכם, כך תוכלו לקבל תשובה מפורטת ומעמיקה יותר לשאלה אם אכן מדובר במגרש המתאים בעבורכם.
דגשים חשובים בבדיקת הסביבה:

 • האוכלוסייה – יש לבדוק מי האוכלוסייה המתגוררת בסביבה הקרובה או הרחוקה יותר, אחידות מרקם התושבים והדירוג הסוציו – אקונומי של אותה רשות מקומית.
 • רמת השירותים – כדאי לשים דגש על רמת מוסדות הציבור, מוסדות החינוך, חוגים ושירותים רפואיים באותה השכונה. במידת הצורך, כדאי לבדוק גם את הנושא של נגישות לתחבורה הציבורית. 
 • רמת הפיתוח הסביבתי – מקומות חנייה, מצב המדרכות בשכונה.
 • אופי בינוי – בנייה נמוכה או שיש גם בנייה גבוהה (או שעתידה להיות בנייה שכזאת) –במקרים כאלו, כדאי לבדוק שהבנייה הגבוהה לא תסתיר את האור או תחסום את האוויר של המגרש אותו אתם מעוניינים לקנות. 

דגש על כל הפרמטרים הללו, יבטיח לכם שקט נפשי בכל מה שקשור לבחירת המגרש..

מטרת הרכישה והמענה על אותה המטרה
בכל בדיקה או החלטה אשר מהווה חלק מהליך של רכישת מגרש, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על המטרה בגינה אתם מעוניינים לרכוש את אותו המגרש – לדוגמא, האם מדובר במגרש שאתם מעוניינים לבנות על גביו בית מגורים, האם מדובר במגרש לצורך השקעה וכיוצא בזה..
בהליך הבנת הדרישות והצרכים, מומלץ לשים דגש על כל הפרטים, כך שאם אתם מתכננים לדוגמא, לבנות בית פרטי ובסמיכות אליו יחידת דיור, כדאי לשים לב שהמגרש מבחינת צורתו ומיקומו, אכן יכול להתאים למטרות שלכם.
חשוב לבדוק את טופוגרפית המגרש ולוודא שהוא שטוח ולא קיים שיפוע חזק – יש לקחת בחשבון שבדיקת הטופוגרפיה יכולה למנוע הוצאות כספיות גבוהות, מהסיבה הפשוטה, שבמידה ויתגלו בשלבים מאוחרים יותר בעיות טופוגרפיות, יעלה הצורך לתקן אותן, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בתוספת כספית גבוהה.
דברים נוספים שחשוב לבדוק: האם המגרש הינו בגובה דומה למגרשים הסמוכים. האם המגרש הינו מלבני או מרובע. האם יש הפרשי גבהים בהשוואה לרחוב (אם המגרש נמוך מהרחוב, דבר זה עלול לגרום להצפות בחורף, בעת ירידת הגשמים). מה יש מתחת למגרש (לדוגמא, אם יש סלעים גדולים, יש לקחת בחשבון, שהפינוי שלהם יהיה כרוך בעלות כספית). האם המגרש הוא מרכזי או פינתי – פרמטר זה, ישפיע גם על השאלה עם כמה שכנים המגרש גובל. מהם כיווני האוויר של המגרש והאם קיימת הצללות. האם המגרש הינו פנימי או שהוא ממוקם סמוך לכביש ראשי. יש לבדוק שאין עצים במגרש ואם ישנם כאלו, חשוב לברר מי אמור לממן את הפינוי שלהם.
חשוב לציין, שלכל פרמטר כזה תהיה השפעה רבה הן על עלות הבנייה והפיתוח של הבית והן על איכות החיים הצפויה בבית ולכן, חשוב לא להקל ראש ולברר את כל המידע הזה. חשוב לעיין בצורה מעמיקה במפת המכרז וללמוד להכיר ולהבין כל סימון אשר קיים בה. 
כמובן, שכדאי להגיע ולראות את המגרש גם בפועל ולא להסתמך רק על מפות ועל מידע תיאורטי – בסופו של דבר, אין דבר טוב יותר כמו מראה עיניים וכמו האפשרות לחוש את הסביבה והאווירה. 

להלן מספר פרמטרים שדגש עליהם יוכל לסייע לכם בבחירת המגרש:

 • טופוגרפיה – כאמור, האם קיים שיפוע שהינו חזק או שהמגרש ישר. שיפוע אומנם יכול להבטיח לכם גישה לנוף, אבל מצד שני, תדרשו בהוצאות כספיות גבוהות יותר בכל מה שקשור לעלויות הפיתוח. 
 • קרבה/ סמיכות לכבישים/ צמתים – אם יש כביש בסמוך למגרש, כדאי לבדוק אם הוא מייצר כמויות גדולות של רעש. האם הוא משרת שכונות רבות, מה שיכול ליצור פקקים בשעות מסוימות. אם יש גם צומת קרובה, כדאי גם לבדוק את הסיכונים והרעשים אשר עלולים להיות טמונים בעצם היותה במיקום זה.
 • בדיקה של מטרדים פוטנציאליים – אם המגרש ממוקם בסמוך לגן, בית ספר, מפעל או אפילו גן ציבורי, דבר זה יכול להוות כמטרד רעש.  יש לוודא שגם מטרדים כמו אנטנה סלולארית או קו מתח גבוה, אינם ממוקמים בסמוך למגרש. 
 • מיקום החצר – נסו להבין מה המקום האופטימאלי לחצר בתוך המגרש, בהתאם לפרמטרים כמו: קרבה לשכנים, נוף וכמובן, כיווני אוויר ואור.

התשלומים למנהל מקרקעי ישראל
באופן כללי, ניתן לרכוש מגרש באחד מ-2 דרכים: הדרך הראשונה היא רכישה של המגרש מאדם פרטי – במקרה כזה, התשלומים נסגרים מול הרוכש וזה כל מה שתדרשו לשלם.
הדרך השנייה, היא רכישה של אדמות מנהל, אותן ניתן לרכוש או מיד שנייה או דרך מכרז.
בכל מקרה, אחת הפעולות הראשונות אותן חשוב שתבצעו, היא בדיקה בטאבו, כאשר יש לוודא למי שייכת המגרש, האם קיימים שעבודים או עיקולים, האם רשומה הערת אזהרה וכיוצא בזה.

חשוב לבדוק גם את כל מה שקשור לדמי השבחה ולהיטלי בניה – יש לקחת בחשבון, שמיסים אלו עתידים להוות חלק משמעותי מעלויות הבנייה, לכן, חשוב לשים דגש מיוחד על הנושא הזה ולברר את כל הפרטים הרלוונטיים – אם לא תבדקו זאת, אתם עתידים למצוא את עצמכם משלמים סכומי כסף גבוהים שאולי בכלל לא לקחתם בחשבון שאתם אמורים לשלם אותם וקרו לא מעט מקרים שכאלו.
בכדי לבדוק את הנושא הזה, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום החוזים, בכדי שיבדוק את חוזה החכירה.
אם אתם מבקשים לחסוך את עלות שכרו של עורך הדין, באפשרות לגשת עצמאית למנהל למקרקעי ישראל ולבדוק זאת מולם. 

 

ייעוץ עם אדריכל לגבי המגרש
רבים נוטים לחשוב כי האדריכל אמור להיכנס לתמונה בשלבים מאוחרים יותר, אחרי רכישת המגרש, בשלב, בו מעוניינים להוציא אל הפועל את הליך הבנייה ומבקשים ליצור את התוכניות של הבית.
אבל, ההמלצה היא להיוועץ עם אדריכל כבר בשלב מקדים זה, עוד בטרם מגישים את ההצעה למכרז ו/או מבצעים רכישה של מגרש.
אדריכל מקצועי ומנוסה, ידאג להבין ממכם את מלוא הדרישות, הצרכים והציפיות שלכם מאותו הבית אותו אתם מבקשים לבנות על גבי המגרש. בשלב הבא, יבחן האדריכל את נתוני המגרש אותו אתם מעוניינים לרכוש ובהתבסס על פרמטרים אלו, ייעץ לכם אם אכן מדובר במגרש מתאים עבור בניית הבית אותו אתם רוצים, או שאולי כדאי לכם להמשיך בחיפושים ולבחור במגרש אחר עבור המטרה.
האדריכל אף יוכל להגיד לכם את תדרשו להוצאות כספיות גבוהות על פיתוח השטח, בכדי להתאים אותו לצרכיכם.  

טיפים ישימים
להלן מספר טיפים אשר יישומם בפועל יסייע לכם לצלוח את הליך בחירת השטח בצורה המיטבית:

 • במידה ואתם רוכשים את המגרש מאדם פרטי ובמהלך הבדיקות אותם אתם מצבים אתם מגלים גורמים בעייתיים כמו טופוגרפיה שאיננה אופטימאלית. גילויים אלו, יאפשרו לכם להתמקח עם המוכר לגבי המחיר ולגרום לו להוריד אותו. 
 • אם אתם מעוניינים לרכוש שטח במסגרת מכרז, הקפידו להתעמק ככל שניתן במפת המכרז. דאגו להבין כל סימון המופיע בה והיכן הוא ממוקם בפועל. אם אתם מתקשים בקריאת המפה, אל תהססו להסתייע באנשי מקצוע אשר יכולים לסייע לכם בכך. 
 • יש לשים דגש משמעותי על הנושא של הפרשי הגבהים, מכיוון שלנושא זה יכולה להיות השפעה גדולה הן על עלויות הפיתוח והן על איכות החיים הצפויה לכם בבית. בהליך בדיקת הפרשי הגבהים יש לבדוק: אם קיימים הפרשי גבהים בין המגרש שלכם למגרשים הסמוכים, האם קיימים הפרשי גבהים בין המרגש לרחוב והאם קיימים הפרשי גבהים בתוך המגרש. 
 • אל תוותרו על להגיע למקום ולבחון את המגרש בפועל. אומנם חוברת המכרז יכולה להיראות לכם מאוד מפורטת ובדיקת התב"ע תסייע לכם בקבלת התמונה המלאה על המגרש. אבל הסתמכות על מידע תיאורטי בלבד יכולה לגרום לכם תחושה שאתם רוכשים "חתול בשק" ובכדי להימנע מתחושה זו, מומלץ להגיע לשטח – אם יש לכם אפשרות לדבר עם אנשים אשר מתגוררים באזור, דבר זה יכול להסב לכם הרבה שקט נפשי בכל מה שנוגע לבחירה באותו השטח. 
 • במקרים רבים אתם יכולים להרגיש שחסרים לכם הידע או ההבנה, אשר מאפשרים לכם לבצע את הבדיקות הרלוונטיות. לכן, ההמלצה היא להסתייע בשירותיהם של אנשי מקצוע – בין אם זה אדריכל ובין אם זה חברה ייעודית, כבר בשלבים אלו. יש לזכור שבחירת השטח מהווה צעד חשוב ומשמעותי ולכן, חשוב שתעשו כל שאתם יכולים בכדי להבטיח שאתם מקבלים את ההחלטות הנכונות. 

יישום הטיפים הללו, יכול לסייע לכם להיות רגועים בידיעה שלקחת בחשבון את כל מה שיכול להבטיח לכם בחירה במגרש הנכון והמתאים עבורכם ביותר.

הכתובת לקבלת ההחלטות הנכונות
בחירת שטח לבנייה היא מצד אחד הליך מרגש, אשר מקרב אתכם צעד משמעותי לעבר הבית הפרטי או יחידות הדיור אותם אתם חולמים/ שואפים לבנות.
מצד שני, מדובר בהליך שהוא מורכב  ויש לגשת אליו עם הבנה שכל פרט – יש לקחת בחשבון כי גם פרט אשר יכול להיראות עבורכם כמינורי ושולי, יכול להשפיע במידה רבה על עלויות הפיתוח, על האופן בו הבית והגינה עתידים להיראות בסופו של תהליך וכמובן, על איכות החיים אשר צפויה לכם באותו הבית.
בהליך בחירת שטח הבניה, יש לא מעט נתונים שצריך לבדוק וחשוב להבין, איך בודקים את הנתונים הללו ולהיכן צריך לגשת בכדי לבדוק אותם – מפת מכרז, והתב"ע הם רק חלק מהמקומות.
מהסיבות הללו, ההמלצה תהיה שכבר בשלב הזה, יהיו לצידכם אנשי מקצוע מנוסים, אשר יוכלו לסייע לכם בבדיקת כל הנתונים ולוודא שהשטח אותו תרכשו, יאפשר לכם לבנות על גביו את בית החלומות שלכם.
מהסיבות הללו, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר כבר בשלב מקדים זה.
הצוות המקצועי של החברה, המורכב מאנשי מקצוע מהמובילים בתחומם, יבין את מלוא הדרישות והציפיות מבית החלומות אותו אתם מבקשים לבנות ויאפשר לכם להבטיח כי השטח אותו תרכשו בסופו של דבר, יהיה מתאים עבור בניית בית החלומות שלכם – וכמובן, ימנע ממכם סיטואציות בהם תאלצו לשלם עלויות כספיות גבוהות ולא מתוכננות עבור בנייה ופיתוח.