שאלות ותשובות

ישנם 2 דרכים בהם ניתן לרכוש מגרש לבניה:
א. להגיש הצעה ולזכות במכרז מהמנהל ואז לבחור מגרש פנוי ורצוי.
ב. למצוא מגרש למכירה מיד שנייה ולקנות אותו מאדם פרטי.

בחירת אדריכל היא החלטה שיש לקחת בכובד ראש ובהתאם לקריטריונים שנקבע לעצמנו מראש. מומלץ לבדוק מראש כמה פרמטרים אצל האדריכל שנבחן. תיק עבודות קודמות, המלצות מלקוחות עבר, טווח מחירים וכמובן חיבור אישי ופרסונלי עם האדם ההולך לבנות את בית החלומות שלכם.

את ההיתר הבניה אמור להגיש בשמכם האדריכל, באחריותו לדאוג לעדכן אתכם בתשלומים שונים על מנת לחסוך בזמן ולשנות תיקונים שהתקבלו ע"י הגוף שהוגשה אליו התכנית.
זמן קבלת ההיתר תלוי באדריכל ובגוף הבודק, זמן זה בדרך כלל לוקח כמה חודשים בודדים.

אפשרות אחת היא שהאדריכל ימליץ לנו על קונסטרוקטור שהוא עובד איתו, במקרים מסויימים זה זאת תהיה הבחירה הנכונה מכיוון שיש ביניהם שיתוף פעולה, דבר שיביא לחיסכון בזמן. אולם יש לקחת בחשבון ולבדוק את ניסיונו של הקונסטרוקטור, עמידתו בזמנים וחיסכון נכון בברזל, דבר שיכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים בשלבי הביצוע. האלטרניטיבה השניה היא למצוא בעצמנו קונסטרוקטור על פי המלצות או חיפוש נכון ומקיף לגביו.

בתחילת קבלת הצעות מחיר מקבלנים עלינו לבוא לאחר היתר בניה עם תוכניות עבודה מאושרות, גם של האדריכל וגם של הקונסטרוקטור, על הקבלן לדעת שזה התוכניות הסופיות ולא יהיו שינויים שיגרמו לעלויות נוספות או הפתעות במהלך הבניה, חשוב לעבור על התוכניות עם הקבלן ביחד עם האדריכל ולוודא שהוא מבין את התוכניות בכדי שיוכל לתת לנו את הצעת המחיר המדויקת ביותר בהתאם.

קבלן בוחרים ע"פ קריטריונים שהצבנו לעצמנו, טיב עבודה, עמידה בזמנים, לקוחות מרוצים, עבודות שנעשו מלפני מס' שנים וחיבור בין אישי. הדרך הטובה ביותר היא לעשות סקר שוק ולקחת מס' הצעות מחיר, אם ישנה הצעת מחיר שנראית בעיניכם כגבוהה מאוד או זולה מאוד ביחס לאחרים נשלול אותה על הסף. חשוב מאוד לבדוק כי הקבלן שאנו בוחרים הינו קבלן רשום, נתון זה חשוב הוא קריטי ועלול חלילה לגרום לנו לקנסות גבוהים מאוד, בסופו של דבר עלינו לזכור שבד"כ הזול עולה ביוקר.

בנייה עם קבלן מפתח טומנת בחובה שורה ארוכה של יתרונות ובראש ובראשונה, היא תסב לכם שקט נפשי, בידיעה שיש מי שדואג בעבורכם לפרויקט ומוודא שכל אחד משלביו מתבצע בצורה הטובה ביותר. הקבלן ידאג להביא ולפקח על כלל אנשי המקצוע והספקים המעורבים בפרויקט